Freecycle Dr.Tr.Severin – 2015

   Freecycle.org.. ce e..aia?? Ceva..ciudat, ceva care functioneaza de mult timp in alte tari cu mare succes si, ceva mai timid, la noi in tara. Ideea este ca sub umbrela acestui site se desfaoara o adevarata campanie de reciclare, refolosire a obiectelor care prisosesc unora din noi (donatorii) si care ar fi de mare folos pentru alte persoane (primitorii).

    Siteul e gandit pe zone geografice cu o structurare ierarhica (tari=>zone=>judete=>orase). De curand am aflat si noi de asta si, pentru ca nu era acoperita zona orasului nostru am indraznit sa incercam sa ne ocupam noi de aceasta zona.

    Ce aveti, efectiv, de facut?  intrati pe site (acest link si cel de pe imaginea din stanga va duce direct la zona orasului nostru), va creati rapid un cont dupa care postati – o oferta de donatii sau o  cerere, dupa caz. Chiar daca este in engleza nu cred ca ar fi vreun impediment, daca aveti nevoie de ajutor ne puteti contacta.

    Am pus aceasta informatie si aici, dorim sa fie o chestiune permanenta, dar si ca proiect pentru anul 2015. Informatiile sunt aceleasi, mai multe informatii si eventuale up-dateuri veti gasi in zona speciala, din meniul principal (partea de sus a paginii). Va multumim si va asteptam!